O nás

JABLÍČKO DĚTEM je zájmový klub, naším posláním je zejména podat pomocnou ruku rodičům a dětem se sluchovým postižením a snaha sdružovat sluchově postižené děti, aby se naučily respektovat navzájem a komunikovat spolu. U sluchově postižených jsou možnosti ke sdružování omezené a rodiče, kteří sami neslyší, mají problémy se začleňovat do běžné společnosti. Proto se snažíme probourávat bariéry a vytvářet pro ně podnětné prostředí, kde mohou komunikovat ve svém mateřském, tedy ve znakovém, jazyce. U všech našich akcí je přítomen tlumočník do znakového jazyka.

Jablíčko dětem založili a vedou sami neslyšící! První světlo spatřilo 2. listopadu 2010 registrací stanov, které schválilo Ministerstvo vnitra. Po té jsme se stali spolkem. V letošním roce 2019 jsme požádali Městský soud o změnu a stali jsme se součástí větší organizace – Českomoravské unie neslyšících, z.s.

Koncept Jablíčka dětem zůstává stejný jako v minulých letech.

Vedoucí klubu Jablíčko dětem, je Mgr. Jana Nováková (Lapčáková), která od roku 2010 – 2019 byla předsedkyní.

Patronem Jablíčka je zpěvák, moderátor, herec a dramaturg Igor Šebo. Více o něm se dozvíte zde.

Všichni pracovníci v občanském sdružení jsou dobrovolníci, nikoliv podle zákona, ale s přesvědčením. Dobrovolníci, kteří pracují v Jablíčku pořadají akce ve svém volném čase a to bez nároku na mzdu!

Akce, které pořádame, by se nemohli obejít bez našich sponzorů. Děkujeme těm, kteří nás pravidelně i jednorázově podporují. Bez nich bychom nebyli, tam kde ted jsme! Patří Vám všem náš velký DÍK!

První akce se konala na Mezinárodní den dětí v červnu 2011 se zástupci firmy Wustenrot, kteří nám darovali vybavení do herního koutku. V roce 2011 se konalo celkem sedm akcí: MDN, Dětské odpoledne, Mezinárodní den neslyšících, Halloween, Kavárna Maluj, Mikulášská besídka, Kamion Coca-cola.

V následujícím roce 2012 jsme uskutečnili rekordních 19 akcí: Tříkrálový pochod, Karneval,Herna pro děti, Svíčkarna, Narozeninová oslava, Pálení čarodějnic, Zrnění, NNGO Veletrh,Gutovka s dětmi, výlet do Churpfalzparku, zájezd do Itálie, Dílničky pro děti I,II,III., Dopravní soutěž dětských cyklistů, Mezinárodní den neslyšících, Halloween, zájezd do Tropical Islandu,Mikulášská besídka.

V pořádání akcí jsme pokračovali i v roce 2013: Bruslení u Nikolajky, Masopust, Muzeum čokolády, Čarodějnice,zájezd do Legolandu, Dopravní hřiště pro děti, Dětské odpoledne,zájezd do Španělska, výlet do Jičína města pohádek, Jak se daruje krev, Dílničky I.II, přednášky z projektu OPPA, Halloween, výlet do Pohádkové zemi, Mikulášská besídka.

V roce 2014 se uskutečnili tyto akce: Tři králové, Karneval pro děti, Čarodějnice, Výlet lodí do ZOO, Dopravní hřiště, Výtvarné dílničky, Podzimní dílničky a Mikulášská besídka.

Jablíčko na ledě, Karnevalový rej, Velikonoční dílničky, Čarodějnický pobyt na severu Čech – Plavy, návštěva hornického muzea v Příbrami, zábavný park v Mirákulum, narozeninová oslava Jablíčka 5. let, pouštění draka s přednáškou zdravé výživy, Mikuláš – všechny tyto akce jsme stihli uspořádat za rok 2015.

Za rok 2016 jsme celkem měli 10 akci a to: Karneval, Velikonoční dílničky, Čarodějnice, Dětský den, Zoopark Radonice, Letecky den, Mezinárodní den neslyšících, Dopravní hřiště, Halloween, Mikuláš.

V roce 2017 se uskutečnili tyto akce: Karneval, Čarodějnický pobyt pro rodiče a děti, Výlet do ZOO v Norimberku, Fotbalový turnaj, Mezinárodní den neslyšících, Mikulášská besídka.

V podobném duchu se konal i rok 2018: Karneval, Dílničky pro děti, Mezinárodní den neslyšících, Halloween, Mikulášská besídka.

Za rok 2019 jsme v prvním pololetí uskutečnili tyto akce: Karneval, Dílničky, Výlet do ZOO.

Celkem v letech 2010 – 2019  jsme uspořádali 85 akcí pro sluchově postižené děti a jejich rodiče.

jdkol.

Koláž fotek z akcí JD 2011-2015